Optimus Race Alloy | Rim | Trail | 29in x 28mm | 28 Hole | Black (RM4OAA-100)
(ETG-RM4OAA-100)
| SKU | ETG-RM4OAA-100 |
| Barcode # | 4711280341948 |
| Brand | e*thirteen |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.690m |
| Shipping Height | 0.670m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.023115000m3 |
We Also Recommend
Sealant Tyre Plasma 1 litre approx. 7 Tyres (TR1
$44.95 Inc. GST
NEW//Single Compound Oury V2
From $24.99 Inc. GST
Ritchey TUBELESS VALVE 45mm 2pcs Black (5500081700
$35.95 Inc. GST
Ritchey TUBELESS VALVE 55mm 2pcs Black (5500081700
$35.95 Inc. GST
Others Also Bought
J-Bend PSR TB 2018 2.2/2.0/1.8/2.0 BLACK
From $28.55 Inc. GST
WATER BOTTLE A drink with Tom 800ml. Made in TW -
$14.95 Inc. GST
E Thirteen Tubeless RIM TAPE
From $34.95 Inc. GST
A76 Aluminium bar, 3in Rise, 31.8mm, BLACK, 810mm
$198.95 Inc. GST
SR326 Trail Expert 26in Front wheel 110x15 AM (292
$384.94 Inc. GST
R8 PRO 29 Boost 120mm Travel 44OS MANUAL KNOB Matt
$1,761.95 Inc. GST
More From This Category
Rim XCX Race Carbon | Mountain | 29in x 24mm | 28h
$983.95 Inc. GST
Flux 66 | Aluminum | Rim | GR | 27.5" x 30mm | 28
$131.94 Inc. GST
Flux 66 | Aluminum | Rim | GR | 29" x 30mm | 28 Ho
$131.94 Inc. GST
Flux 54 | Aluminum | Rim | All Mountain | 27.5" x
$121.95 Inc. GST
Rim XCX Race Carbon | Mountain | 29in x 24mm | 24h
$983.95 Inc. GST
Flux Pro 54 | Aluminum | Rim | All Mountain | Race
$191.95 Inc. GST
Flux Pro 55 | Aluminum | Rim | Enduro | 29" x 30mm
$225.95 Inc. GST
Duroc 30 JUNIT 24in 32 P SB Black Rim (ERD 492mm)
$140.95 Inc. GST
Flux 66 | Aluminum | Rim | GR | 29" x 30mm | 32 Ho
$131.94 Inc. GST