Rim MTB LG1 Plus Downhill 27.5in x 30mm 32 Hole Black hookless Welded (RM3LPA-100)
(ETG-RIMLG1P2732K)
| SKU | ETG-RIMLG1P2732K |
| Barcode # | 4710751501782 |
| Brand | e*thirteen |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.690m |
| Shipping Height | 0.670m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.023115000m3 |
We Also Recommend
Sealant Tyre Plasma 1 litre approx. 7 Tyres (TR1
$44.95 Inc. GST
NEW//Single Compound Oury V2
From $24.99 Inc. GST
Ritchey TUBELESS VALVE 45mm 2pcs Black (5500081700
$35.95 Inc. GST
Ritchey TUBELESS VALVE 55mm 2pcs Black (5500081700
$35.95 Inc. GST
Others Also Bought
Duroc SD42 27.5in/584 32H SB Black Rim - Wld (ERD
$140.95 Inc. GST
Helix TR25 SL 29in/622 32H Black Rim (ERD 600) (RK
$94.95 Inc. GST
Grappler Sidekick | Flux Carbon | Rear Wheel | Dow
$2,529.95 Inc. GST
More From This Category
Flux 66 | Aluminum | Rim | GR | 29" x 30mm | 28 Ho
$131.94 Inc. GST
Flux Pro 55 | Aluminum | Rim | Enduro | 29" x 30mm
$225.95 Inc. GST
Duroc 50 27.5in/584 32H SB Black Rim (RV9E15834605
$140.95 Inc. GST
Flux Pro 54 | Aluminum | Rim | All Mountain | Race
$191.95 Inc. GST
Flux Pro 54 | Aluminum | Rim | All Mountain | Race
$191.95 Inc. GST
Duroc 35 27.5in/584 28H Blk Wld Blk/Gry Rim (ERD 5
$140.95 Inc. GST
Helix TR27 SL 27.5in/584 28H Black Rim (ERD 557) (
$94.95 Inc. GST
Helix TR25 SL 27.5in/584 32H Black Rim (ERD 562) (
$94.95 Inc. GST
Flux Pro 66 | Aluminum | Rim | GR | 27.5" x 30mm |
$225.95 Inc. GST
Helix TR27 SL 27.5in/584 32H Black Rim (ERD 557) (
$94.95 Inc. GST
Duroc SD37 29in/622 32H SB Black Rim - Wld (ERD 60
$140.95 Inc. GST
Duroc 30 JUNIT 20in 28 P SB Black Rim (ERD 389mm)
$140.95 Inc. GST
Duroc SD37 27.5in/584 32H SB Black Rim - Wld (ERD
$140.95 Inc. GST
Helix TR25 SL 29in/622 28H Black Rim (ERD 600) (RK
$94.95 Inc. GST
Flux 43 | Aluminum | Rim | Trail | 29" x 30mm | 28
$121.95 Inc. GST
Flux 54 | Aluminum | Rim | All Mountain | 27.5" x
$121.95 Inc. GST
Duroc 40 27.5in/584 32H SB Black Rim (ERD 572) (S2
$140.95 Inc. GST
Mulefüt 80SL 26in/559 32H fat bike rim SB Blk (V2)
$225.95 Inc. GST