FirstBIKE Spare Tyre Vee 2.25 FAT (TI_FB01_60203FAT) • 12.5" x 2.25" pneumatic 'FAT Cross' profile tyres • Fast inflatable 'off road' tyres with a good traction and comfortable suspension. • Suitable for both indoor and outdoor use.
(FBS-TYFATX)
| SKU | FBS-TYFATX |
| Barcode # | 8719747252703 |
| Brand | FirstBIKE |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.004900000m3 |
Others Also Bought
Brake Drum Assembly (DB_FB01_BLACK)
$33.95 Inc. GST
Bottom Bracket 30mm Spindle LG1 BSA 83mm (BB20.P-B
$161.95 Inc. GST
More From This Category
Saddle Blue (SA_FB01_BLUE)
$44.95 Inc. GST
Decal - Logo FirstBIKE PU (LG_FB01)
$3.95 Inc. GST
Saddle Black (SA_FB01_BLACK)
$44.95 Inc. GST
Bolt Hex M6 x 12 CP Saddle Bolt (HB_FB01_612CP)
$1.95 Inc. GST
Seatpost Grey (SP_FB01_SILVER)
$19.95 Inc. GST
Screw 3.5 x 16 CP head cap cover screw (SB_FB01_35
$0.99 Inc. GST
Fork Black (FF_FB01_BLACK)
$59.95 Inc. GST
Tyre BIG APPLE 47-203 (Inflatable) (Racing & L/E)
$49.94 Inc. GST
Mud Guard Front Black (FM_FB01_BLACK)
$5.94 Inc. GST
Frame Pink (MF_FB01_PINK)
$71.94 Inc. GST
Brake Drum Assembly (DB_FB01_BLACK)
$33.95 Inc. GST
Wheel Rear Yellow FOR Drum Brake (Not incl.) (RW_F
$49.94 Inc. GST
Wheel Front OR Rear NO BRAKE - Grey (FW_FB01_SILVE
$39.94 Inc. GST
Wheel Rear Orange FOR Drum Brake (Not incl.)
$49.94 Inc. GST
Inner Tube Vee 12x2.25AV 40mm FAT (TU_FB01_12225FA
$10.95 Inc. GST
Saddle Orange (SA_FB01_ORANGE)
$44.95 Inc. GST
Saddle RED (SA_FB01_RED)
$44.95 Inc. GST
Screw 3 x 12 CP Front Fender Screw (SB_FB01_312CP)
$0.99 Inc. GST
Washer M6 CP Washer for saddle bolts (WS_FB01_6CP)
$0.79 Inc. GST
Grip Red EACH (GR_FB01_RED)
$6.95 Inc. GST