Ritchey classic stainless steel bottle cage
A touch of class and a healthy helping of practical functionality feature prominently on the Ritchey Classic Cage. Confidently embracing precious water bottles from both sides with a wide grip, this stainless-steel cage ensures your bidons stay put – whether you’re riding rough cobble stone roads or fun rocky singletrack.
Weight - 42g
Colour - Silver
(RIA-WBCCSS)
| SKU | RIA-WBCCSS |
| Barcode # | 796941150415 |
| Brand | Ritchey |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
We Also Recommend
WATER BOTTLE A drink with Tom 800ml. Made in TW -
$14.95 Inc. GST
WATER BOTTLE A drink with Tom 600ml. Made in TW -
$14.95 Inc. GST
Others Also Bought
BAR TAPE COMP Black Cork (49340817004)
$37.95 Inc. GST
WATER BOTTLE A drink with Tom 800ml. Made in TW -
$14.95 Inc. GST
HEADSET SPACERS CLASSIC HP Silver 28.6mm/2x10mm+3x
$28.95 Inc. GST
Bar Tape *PAVE* Road WCS/210x3cm/EVA 3.5mm/With G
$57.95 Inc. GST
Universal Face Plate Wide Version/22-35mm/For Go P
$42.95 Inc. GST
WHEELSET CLASSIC ZETA DISC TA12 SRAM XDR (51075457
$863.95 Inc. GST
WHEELSET COMP ZETA GX 700C TA12 SRAM XDR (51035817
$767.95 Inc. GST
More From This Category
WATER BOTTLE A drink with Tom 800ml. Made in TW -
$14.95 Inc. GST
COMPUTER MOUNT - GARMIN/WAHOO BLACK (BAH0050)
$160.95 Inc. GST
COMPUTER MOUNT - SMALL PARTS KIT (BAH0070)
$20.95 Inc. GST
COMPUTER MOUNT - GARMIN/WAHOO - GOLD (BAH0050GD)
$160.95 Inc. GST
COMPUTER MOUNT - GARMIN/WAHOO - RED (BAH0050R)
$160.95 Inc. GST
ACCESSORY MOUNT - LIGHT/CAMERA MOUNT ASSEMBLY (BAH
$42.95 Inc. GST
COMPUTER MOUNT - GARMIN/WAHOO - SILVER (BAH0050S)
$160.95 Inc. GST
COMPUTER MOUNT - GARMIN/WAHOO - BLUE (BAH0050B)
$160.95 Inc. GST
COMPUTER MOUNT - GARMIN/WAHOO - PURPLE (BAH0050PP)
$160.95 Inc. GST