Long weekend rides with friends, or pushing it at your local crit – proper hydration is key for getting the most out of your ride. Thirst is no match for whatever on-ride beverage you pour into, and drink out of, your Ritchey Water Bottle.
- 20oz/600ml capacity
- Black cap
- Transparent bottle
- Food-grade squeezable polyethylene
- Ritchey logo for extra style points
(RIA-WB600)
| SKU | RIA-WB600 |
| Barcode # | 796941150453 |
| Brand | Ritchey |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |
We Also Recommend
eeWings - Crank Preloader
From $71.95 Inc. GST
FRAMESET MOUNTAIN
From $1,748.94 Inc. GST
WATER BOTTLE A drink with Tom 800ml. Made in TW -
$14.95 Inc. GST
More From This Category
Accessory Long Sleeve T-Shirt RP 50th Year/Anniver
$51.95 Inc. GST
WHEELSET CLASSIC ZETA DISC TA12 SRAM XDR (51075457
$863.95 Inc. GST
Fork MTN WCS Adventure Carbon 300mm/1-1/8 to 1.5/5
$1,103.95 Inc. GST
Bar Tape Road WCS Gazos/230cm/Superlight PU/Black
$74.95 Inc. GST
HEADSET SPACERS WCS CARBON Black UD MATTE 3x5mm +
$41.95 Inc. GST
Seatpost Clamp Single Bolt ALLOY BLACK w/ F etch f
$35.95 Inc. GST
FRAMESET GRAVEL
From $2,799.95 Inc. GST
Bearing Service Kit For Bigfoot Pedal/Bushing x2/B
$45.95 Inc. GST
Freehub Body Kit /For Zeta Disc V2/Zeta Gx/4 Pawl
$124.95 Inc. GST
PEDAL WCS XC Black - (65455317002)
$274.94 Inc. GST
PEDAL COMP BIGFOOT MOJAVE SAND - (65030887001)
$84.95 Inc. GST
WHEELSET COMP ZETA GX 700C TA12 SHIMANO (510358170
$767.95 Inc. GST
Replacement Front Deraileur Mount For SEPTIMER - (
$24.95 Inc. GST
BAR SuperLogic ERGOMAX - CHOOSER
From $499.95 Inc. GST
RIM STRIP 700x17mm 2piece/Bag (48340857001)
$15.95 Inc. GST
HEADSET SPACERS WCS CARBON Black UD Glossy 3x5mm +
$39.95 Inc. GST
BAR COMP BEACON
From $101.95 Inc. GST
BAR RL1 CURVE - CHOOSER
From $51.95 Inc. GST