FirstBIKE Spare Tyre Street Air Tour Trax (Inflatable) (TI_FB01_47203STREET) Inflatable, slick style tyre for FirstBIKE Street models Requires the use of a tube, available separately
(FBS-TYSTREET-TOUR)
| SKU | FBS-TYSTREET-TOUR |
| Barcode # | 8718309410780 |
| Brand | FirstBIKE |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.004900000m3 |
More From This Category
Frame Pink (MF_FB01_PINK)
$71.94 Inc. GST
Saddle Orange (SA_FB01_ORANGE)
$44.95 Inc. GST
Grip Orange EACH (GR_FB01_ORANGE)
$6.95 Inc. GST
Seatpost Grey (SP_FB01_SILVER)
$19.95 Inc. GST
Handlebar Plug/Cap Black (HC_FB01_BLACK)
$0.99 Inc. GST
Bolt Hex M8 x 100mm CP Rear Axle for Brake (HB_FB0
$3.95 Inc. GST
Saddle Yellow (SA_FB01_YELL)
$44.95 Inc. GST
Seatpost Clamp Assembly (Nut, Bolt, Wedge)
$19.95 Inc. GST
Decal Set - suits Cross and Street Bikes (SS_FB01)
$5.94 Inc. GST
Wheel Front - Yellow (FW_FB01_YELL)
$39.94 Inc. GST
Tyre BIG APPLE 47-203 (Inflatable) (Racing & L/E)
$49.94 Inc. GST
Brake Cable Black (BC_FB01_BLACK)
$18.95 Inc. GST
Nut Nylock M8 CP (NN_FB01_8CP)
$0.99 Inc. GST
Wheel Front OR Rear NO BRAKE - Black (FW_FB01_BLAC
$39.94 Inc. GST
Screw 3.5 x 16 CP head cap cover screw (SB_FB01_35
$0.99 Inc. GST
Steerer Spindle Only (FA_FB01_1512AL)
$19.95 Inc. GST
Inner Tube Vee 12x2.25AV 40mm FAT (TU_FB01_12225FA
$10.95 Inc. GST
Bolt Hex M8 x 90 CP Rear Axle for Non Brake (HB_FB
$3.95 Inc. GST
Mud Guard Front Black (FM_FB01_BLACK)
$5.94 Inc. GST
Frame Violet (MF_FB01_VIOLET)
$71.94 Inc. GST