Manzanita 11 Litre Side Load Bag only (CTN10) (MAN211)
11 Litre capacity
Fully welded and waterproof construction made from TPU fabric
HypalonⓇ reinforcements are more abrasion resistant and provide structure to the bags
PFAS/PFC free materials
Easy mount loops
Air Purge valve
Stretch front pocket
Roll top enclosure is easy and reliable
(OMG-MAN211)
| SKU | OMG-MAN211 |
| Barcode # | 602150478830 |
| Brand | Old Man Mountain |
| Shipping Weight | 1.6000kg |
| Shipping Width | 0.460m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Shipping Cubic | 0.019320000m3 |
More From This Category
Atlas RackPack 12L (CTN25) (ATL012)
$227.95 Inc. GST
Pizza Rack w/ 3-pack (CTN10) (PIZ101)
$340.94 Inc. GST
Elkhorn Rack - SHORT (CTN10)(ELK001)
$305.95 Inc. GST
OMM Strap 500MM (CTN25) (STR500)
$32.95 Inc. GST
Pinecone Pouch (CTN12) (POC001)
$44.95 Inc. GST
5L Dry Bag (CTN25) (DRY005)
$85.95 Inc. GST
Manzanita Cradle w/ 9L Roll Top Bag (CTN10) (MAN10
$393.95 Inc. GST
INVERT CARGO MOUNT - BOXED (BBG0509)
$200.95 Inc. GST
Hemlock 5L with FLIP Cages PAIR (CTN10) (FLP005)
$288.95 Inc. GST
Juniper Trunk Bag (CTN10) (TRU020)
$228.95 Inc. GST
FLIP Cages PAIR (CTN24) (FLP002)
$145.95 Inc. GST
Impala Lowrider Front Rack (CTN5) (LOW001)
$360.95 Inc. GST
Ponderosa Panniers PAIR (CTN6) (PAN020)
$361.95 Inc. GST
Basket (CTN6) (BAS001)
$145.95 Inc. GST
Atlas RackPack 9L (CTN24) (ATL009)
$172.95 Inc. GST
Manzanita Cradle w/ 11 L Side Load Bag (CTN10) (MA
$393.95 Inc. GST
Manzanita 9L Roll Top Bag only (CTN10) (MAN209)
$180.95 Inc. GST
OMM Strap 650MM (CTN25) (STR650)
$32.95 Inc. GST
Divide (CTN12) (DIV001)
$305.95 Inc. GST
Axle Pack adds 3-packs mounts to any thru axle for
$108.95 Inc. GST