Dropper Lever Vario 1x | Adjustable Paddle w/Grip Tape | MatchMaker Compat | Incl. H-bar Clamp, Cable & Housing | Black (SP2UPA-104) (CTN6)
THE LEVER 73g
- Light action lever with adjustable angle
- Three clamp mounting positions.
- Grip tape paddle
- High-strength custom barrel adjuster
- Single tool mounting and adjustment
- Perfectly integrates with all common brake levers
Lever redesign maintains tactile feel and feedback of our industry benchmark first generation lever.
3mm hex wrench adjusts the bar clamp, cable install and lever position.
3 mounting positions for the bar clamp provides better compatibility with different brake levers, and more options for rider preference.
(ETG-SP2UPA-104)
| SKU | ETG-SP2UPA-104 |
| Barcode # | 4710751508354 |
| Brand | e*thirteen |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.001716000m3 |
Others Also Bought
Cane Creek Seatpost Shim I.D. 31.6
From $29.95 Inc. GST
Nipples Brass
From $14.64 Inc. GST
FRAMESET MOUNTAIN
From $1,748.94 Inc. GST
Dominion / Shimano I-Spec II RIGHT SIDE Peacemaker
$81.95 Inc. GST
Dropper Vario Infinite | 180-210mm Adjustable Trav
$331.95 Inc. GST
DOMINION Bleed Kit, DOT 5.1 Fluid (98-40253)(USO)
$142.94 Inc. GST
More From This Category
Dropper Vario Infinite | 90-120mm Adjustable Trave
$331.95 Inc. GST
Dropper Vario Infinite | 120-150mm Adjustable Trav
$331.95 Inc. GST
Dropper Vario Infinite | 120-150mm Adjustable Trav
$331.95 Inc. GST
Dropper Vario Infinite | 90-120mm Adjustable Trave
$331.95 Inc. GST
Dropper Vario Infinite | 180-210mm Adjustable Trav
$331.95 Inc. GST
Dropper Vario Infinite | 150-180mm Adjustable Trav
$331.95 Inc. GST
Dropper Vario Infinite | 150-180mm Adjustable Trav
$331.95 Inc. GST