Whether for added leverage on steep climbs or simply adding another hand position for long rides, bar ends offer variety on your handlebar set up.
- 2-Piece bonded 6061 construction
- 102mm
- Finish: BB black
- 160g
(RIG-BEC125BK)
| SKU | RIG-BEC125BK |
| Barcode # | 796941290432 |
| Brand | Ritchey |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.002250000m3 |
Others Also Bought
Ergo Control Bar Ends Pair Black (BAH0001K)
$64.95 Inc. GST
Seatpost G4 THUDBUSTER - BLK LONG TRAVEL - BOXED
From $397.95 Inc. GST
BARENDS COMP BB Black 100mm (29435317004)
$38.95 Inc. GST
Kit, Complete Caliper Dominion A2, Black (98-36139
$237.95 Inc. GST
HELLBENDER 70 LITE-ASMBLY-TPR-ZS44/28.6/H8|ZS56/40
$250.95 Inc. GST
More From This Category
eeBarKeep Bar End Plug PAIR SILVER (BAH0007S)
$82.95 Inc. GST
Ergo Control Bar Ends Pair Black (BAH0001K)
$64.95 Inc. GST
eeBarKeep Bar End Plug PAIR BLUE (BAH0007B)
$82.95 Inc. GST
eeBarKeep Bar End Plug PAIR GOLD (BAH0007G)
$82.95 Inc. GST
BARENDS COMP BB Black 100mm (29435317004)
$38.95 Inc. GST
eeBarKeep Bar End Plug PAIR Black (BAH0007)
$82.95 Inc. GST
eeBarKeep Bar End Plug PAIR RED (BAH0007R)
$82.95 Inc. GST